Staff

Debbie Dismore Headteacher
Mike Hooper Deputy Headteacher – ICT
Steve Chambers Assistant Head
Claire Baber Assistant Head
Dawn Jones SEN Co-ordinator
Lewis Peck Year 6 Leader
Claire Baber Year 6 Teacher
Sam Barwick Year 6 Teacher
Lauren Pereria Year 6 Teacher
Elliot Thorne Year 6 Teacher
Louise Gibbs Year 6 Classroom Support
Philippa Saunders Year 6 Classroom Support
Jane Sidney Year 6 Classroom Support
Joanne Willetts Year 6 Classroom Support
Rosie Riddell Year 6 Library Assistant & Classroom Support
Daniel Lowe Year 5 Leader
Steve Chambers Year 5 Teacher
Dawn Jones Year 5 Teacher
Alice Knights Year 5 Teacher
Baiba Zivtins Year 5 Teacher
Diego Cuellar Bailo Year 5 Classroom Support
Victoria Frost Year 5 Classroom Support
Deborah Maas Year 5 Classroom Support
Linzie Powley Year 5 Classroom Support
Vicky Thompson Year 5 Classroom Support
Jenny Tilsley Year 5 Classroom Support
Gemma Griffiths Year 4 Leader
Jake Brown Year 4 Teacher
Amanda Bailey Year 4 Teacher
Daisy Camplin Year 4 Teacher
Jasmine Stedman Year 4 Teacher
Rachael Allain Year 4 Classroom Support
Farah Rehman Year 4 Classroom Support
Eloisa Echevarne Benitez Year 4 Classroom Support
Janet Harvey Year 4 Classroom Support
Susan Shaw Year 4 Classroom Support
Gina Dix Year 4 ICT Technician & Classroom Support
Nikki Teasdale Year 3 Leader
Jocelyn Carter Year 3 Teacher
Becca McIntosh Year 3 Teacher
Rhys Peterson Year 3 Teacher
Lily Beatson Year 3 Classroom Support
Tracey Milnes Year 3 Classroom Support
Rita Norry Year 3 Classroom Support
Andrew Powley Year 3 Classroom Support
Helen Smith Year 3 Classroom Support
Gillian Solway Year 3 Classroom Support
Claire Winchester Year 3 Classroom Support
Sarah Guttridge Cover Supervisor
MUSIC
Duncan Taylor Music Teacher & Senior Leader
PE
Sandra Sulte PE Higher Level Teaching Assistant
Lindsay Byford Classroom Support PE
PASTORAL SUPPORT
Daisy Camplin Pastoral Support Assistant
Stephen Leek Pastoral Support Assistant
Lauren Sherwood Parent Support Advisor
Chantelle Goslitski Pastoral Support
MSA
Roshna Abdullah MSA
Fiona Alderson MSA
Rachael Allain MSA
Charlotte Archer MSA
Saeda Aryan MSA
Mandy Barker MSA
Diego Cuellar Bailo MSA
Eloisa Echevarne Benitez MSA
Louise Gibbs MSA
Tracey Goodson MSA
Nicola Hickman MSA
Andrea Lancaster MSA
Deborah Maas MSA
Rita Norry MSA
Helen Smith MSA
Maria Sweetman MSA
Kirsty Taylor MSA
Jenny Tilsley MSA
Joanne Willetts MSA
ADMINISTRATION TEAM
Jennie Woodhead Finance Officer
Sarah Tiddy Office Manager
Ellen Dove Office Staff
SITE TEAM
Rob Hawes Site Caretaker

Subject Leadership Responsibilities

Overall Curriculum Lead: Steve Chambers
Subject Leaders
Maths Gemma Griffiths Lewis Peck Jocelyn Carter
English Claire Conway Becca Lewis
Assessment Mike Hooper Steve Chambers
SMSC & RE Nikki Teasdale
PSHE Jake Brown Baiba Zivtins
Science Rhys Peterson Steve Chambers
Computing Mike Hooper
Humanities

Mandy Bailey

Elliot Thorne

Art Daisy Camplin Emma Guyton
DT & Food Science Dan Lowe
PE Sam Barwick Rhys Peterson
SENDCO Dawn Jones
Music Duncan Taylor
French & EAL Lauren Periera